ЗАГАЛЬНА СИСТЕМА РОБОТИ ШКІЛЬНОГО УЧНІВСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ
СЕРЕДНЬОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ №5 імені Галини РОМАНОВОЇ

Шкільний учнівський парламент середньої загальноосвітньої школи № 5 імені Галини Романової – це орган учнівського самоврядування школярів. Саме парламент керує, спрямовує та координує напрямки роботи класних учнівських колективів. Він є організатором багатьох загальношкільних заходів, бере на себе рішення  питань організації шкільного життя.
 Шкільний учнівський парламент СЗШ № 5 ім. Г.Романової розпочав свою роботу з вересня 2010 року.

Головна мета шкільного учнівського парламенту:
          - об’єднанати навколо себе максимальної кількості учнів,
          - надати можливість кожному спробувати свої власні сили,
          - розкрити здібності і можливості учнів,
          - брати участь в організації та проведенні всіх шкільних справ.

Основні функції самоврядування СЗШ №5 ім.Г.Романової:
   - соціалізуюча реалізуеться через роботу комісій навчальної, інформаційної, дисципліни та порядку,трудової, культмасової, бібліотечної, шефської, спортивної, санітарної,краєзнавчої, екологічної, Євроклубу;
   - організаційно- практична проводиться через співпрацю з адміністрацією школи та учителями-кураторами;
   - самоактивізаційна передбачає залучання якмога більшості учнів школи до роботи в органах самоврядуваннях;
   - організаційне саморегулювання полягає у здатності впливу активу на учнівський колектив, воно формується на засіданнях парламенту( 1 раз на тиждень), класних зборах (1 раз на місяць), загальношкільних зборах (1 раз на чверть);
   - колективний самоконтроль відбувається через постійний самоаналіз органами самоврядування своєї діяльності. Так голови комісій систематично звітують про проведену роботу на засіданнях парламенту, а старости на засіданні старостату перед членами парламенту та на загальних зборах. Загальний аналіз роботи та підведення підсумків підводиться на загальношкільній конференції наприкінці навчального року.
   Під час засідань члени шкільного учнівського парламенту старости класів піднімають та по можливості  вирішують основні питання, які хвилюють класні колективи.

Робота шкільного учнівського парламенту проводиться при використанні методики колективної творчої справи, а саме за планом проведення КТС:
                        1. Ідея.
                        2. Планування.
                        3. Розподіл обов’язків та доручень.
                        4. Контроль за виконанням.
                        5. Проведення справи.
                        6. Аналіз та підведення підсумків.
 Жодний захід у СЗШ №5 ім. Г.Романової не проходить без участі шкільного учнівського парламенту.

Основні заходи проведені в 2010-2011роках за участю членів шкільного парламету:
свято Першого дзвоника (2011р.),
Літературно-музична композиція до дня Перемоги(2010р.),
Звітна коференція шкільного учнівського парламенту(2010р.),
Останній дзвоник (2010р.),
День народження школи (2011р.).

Акції:
«Допоможи дитині»,
«За здоровий спосіб життя»,
«Збережи книгу»,
«Допомога О.Фалько»,
«Збережи дерево»(збір макулатури),
«Привітай ветеранів»,
«Червоний Хрест».

Щотижневі рейди:
«Шкільний зовнішній вигляд»,
«Не запізнись на урок»,
«Шкільна ділянка»,
«Шкільний підручник».

При створенні шкільного органу учнівського самоврядування намагалися охопити всі напрямки шкільної діяльності, внаслідок чого було запропоновано заснувати 11 комісій парламенту,
а саме:
 - навчальну,
- інформаційну,
- комісію дисципліни та порядку,
- трудову,-
- спортивну,
- культмасову,
- бібліотечну,
- шефську,
- санітарну,
- краєзнавчу,
- екологічну,
- Євроклуб.

Навчальна комісія слідкує за рівнем навчальних досягнень учнів.
Організовує рейди «Не запізнись на урок» .
   Інформаційна комісія висвітлює усі питання шкільного самоврядування шляхом випусків стіннівок, бюлетнів, інформативних листівок.
   Комісія дисципліни та порядку складається з учнів старших класів, які допомогають підтримувати порядок в школі, здійснюють чергування.
   Трудова комісія очолює трудові десанти класів, переглядає пришкільні ділянки, координує роботу трудових комісій у класах.
   Спортивна комісія працює в тісному контакті з вчителями фізкультури, оргаізовує спортивні заходи та змагання, координує роботу фізоргів класів.
   Культмасова комісія організовує різноманіті шкільні заходи, координує роботу культмасових комісій класів.
   Бібліотечна комісія співпрацює з бібліотекарем школи, організовує перевірку підручників, веде «Екран збереження книг».
   Шефська комісія співпрацює з початковою школою, ДО«Сонечко».  Координує роботу шефів малюків, проводить «Веселі перерви».
  Санітарна комісія працює під керівництвом медичної сестри школи, слідкує за чистотою та порядком у класних кімнатах, координує роботу санітарних комісій у класах.
  Краєзнавча комісія веде пошукову роботу. Працює над створенням музея історії школи. На базі краєзнавчої комісії створена Рада музея школи.
  Екологічна комісія проводить роз’яснювальну роботу серед учнів, слідкує за озелененням школи та пришкільної ділянки.

З вересня 2011року до складу шкільного учнівського парламенту включений Євроклуб.

На чолі класного органу саморядування стоїть староста класу, якому в роботі допомогає класний актив. Підпорядковується староста  класу голові старостату школи.

НОРМАТИВНО-ПРАВОВА БАЗА
яка забезпечує правомірність роботи учнівського парламенту

Шкільний учнівський парламент СЗШ № 5 ім. Г.Романової діє згідно з нормативно-правовою базою, яка забезпечує правомірність роботи шкільного учнівського парламенту СЗШ № 5 ім.Г.Романової:
          Положення Загальної Декларації прав людини,
          Декларація прав дитини,
          Конвенція прав дитини,
          Конституція України,
          Закон України «Про освіту»,
          Закон України «Про загальну середню освіту»,
          Закон України «Про позашкільну освіту»,
          Закон України «Про молодіжні та дитячі організації»,
          Статут  СЗШ № 5 ім. Г.Романової.